Достапни линкови

Багдад: Истрелани гранати врз два хотели, нема жртви


Ирачките бунтовници изутрината, како што јавуваат агенциите, истрерале неколку гранати врз два хотела во центарот на Багдад во кои се сместени странски државјани. Во нападите, до кои дојде еден ден од појавувањето на Садам Хусеин пред ирачкиот суд, немало жртви.
XS
SM
MD
LG