Достапни линкови

Турција: 18 жртви во силен земјотрес


Во силниот земјотрес што изутрината ја погоди турската провинција Агри, загинале осумнаесет луѓе, додека над триесет биле повредени. Интензитетот на земјотресот бил пет запирка еден степен според Рихтеровата скала. Агенциите јавуваат дека била предизвикана и голема материјална штета во неколку села во таа провинција на границата со Иран.
XS
SM
MD
LG