Достапни линкови

Португалија: Прв финалист на ЕП во фудбал


Португалија, по синоќешната победа против Холандија од 2 спрема 1, е првиот финалист на Европското фудбалско првенство. Вечер за пласман во финалето ќе играат Чешка и Грција. Финалето се игра в недела.
XS
SM
MD
LG