Достапни линкови

Ингушетија: Загинати тројца руски полицајци во акција за фаќање на бунтовниците


Тројца руски полицајци загинале во престрелка со вооружени напаѓачи во Ингушетија, јави Интерфакс. Според агенцијата, полициските сили биле во акција за фаќање на буновниците, при што три вооружени лица биле убиени, а 2 уапсени. Бунтовниците во минатата недела извршија напади врз неколку места во Ингушетија, при што околу 100 луѓе загинаа.
XS
SM
MD
LG