Достапни линкови

Канада: Владеачката Либерална партија, победник на парламентарните избори


Владејачката Либерална Партија на премиерот Пол Мартин е победник на вчерашните парламентарни избори во Канада. Меѓутоа, либералите го загубија апсолутното мнозинство во Парламентот, па премиерот Мартин ќе се обиде да формира малцинска влада.
XS
SM
MD
LG