Достапни линкови

Авганистан: Според Карзаи, изборите во Авганистан мора да бидат одржани во септември


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи изјави дека изборите во Авганистан мора да бидат одржани во септември и покрај американското предупредување дека можат да бидат одложени доколку не се подобри безбедносната ситуација. На прес конференцијата во Истанбул, Карзаи ја поздрави одлуката на НАТО за проширување на мисијата во Авганистан и побара што поитно распоредување на дополнителните сили.
XS
SM
MD
LG