Достапни линкови

Израел: Две лица загинаа при денешниот напад врз градот Здерот


Две лица, меѓу нив и едно тригодишно дете, загинале, а десетина други биле ранети при денешниот напад врз градот Здерот во јужен Израел. Соопштено е дека врз градот биле истрелани две ракети од правецот на Појасот Газа. Една од нив паднала во една станбена населба.
XS
SM
MD
LG