Достапни линкови

Арбил: Едно лице загина во експлозија на бомба


Автомобил бомба експлодира во Арбил, курдски град во северен Ирак при што едно лице загинало, а шетириесетина биле ранети. Агенциите јавуваат дека слични напади имало и во Бакуба и во Багадад. Насилствата се поврзуваат со скорашното предавање на власта на ирачаните кон крајот на месецов.
XS
SM
MD
LG