Достапни линкови

Џалалабад: Три лица загинаа во експлозија на бомба


Претставници на Обединетите Нации соопштија дека во денешната експлозија на бомба во авганистанскиот град Џалалабад загинале три жени, додеке четири други биле потешко повередени. Бомбата експлодирала во автобус со кој се превезувале жени кои работеле на регистрирање на гласачите во таа земја.
XS
SM
MD
LG