Достапни линкови

Лисабон: Португалија прв полуфиналист на ЕП во фудбал


По синоќешниот пласман на Португалија во полуфиналето на европското фудбалско првенство, во најголемите англиски кладилници денеска таа е на второ место, зад Франција во фаворитите за освојување на шампионската титула. На трето четврто место се Холандија и Чешка. Инаку, денеска се игра четвртфиналниот натпревар меѓу Франција и Грција.
XS
SM
MD
LG