Достапни линкови

Москва: Убиен екс министерот за внатрешни работи на Чеченија


Бившиот заменик премиер на Чеченија Јаков Сергуњин е убиен изутрината во Москва, кога непознато лице пукало врз него додека излегувал со сопругата од еден ресторан, јави Итар Тас. Во нападот била тешко ранета и неговата сопруга.
XS
SM
MD
LG