Достапни линкови

Лисабон: Руди Фелер поднесе оставка од местото селектор на Германија


Селекторот на германската фудбалска репрезентација Руди Фелер денеска поднесе оставка откако неговиот тим синоќа не успеа да се квалификува во четвртфиналето на Европското првенство во Португалија. Четвртфиналните мечеви почнуваат денеска со натпреварот меѓу Португалија и Англија. Во другите се сретнуваат Чешка и Данска, Франција и Грција и Холандија Шведска.
XS
SM
MD
LG