Достапни линкови

Ријад: Амнестија за исламските милитанти кои би се откажале од активностите


Саудиска Арабија понуди амнестија за исламските милитанти во таа земја кои претходно би се откажале од своите активности. Амнестијата ќе трае еден месец во кој, на сите што ќе го сторат тоа, им се гарантира слобода. Потоа, како што е соопштено, саудиските власти ќе преземат силна акција против милитантите.
XS
SM
MD
LG