Достапни линкови

Москва: Русија ќе го зголеми военото присуство во Северен Кавказ


Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Русија ќе го зголеми военото присуство во Северен Кавказ. Оваа денешна најава на Путин дојде откако во понеделникот во синхронзирани напади во Ингушетија, за кои се верува дека ги извршиле чеченските бунтовници, загинале над деведесет луѓе.
XS
SM
MD
LG