Достапни линкови

Лисабон: Ништо сомнително во мечот Шведска - Данска


Портпаролот на УЕФА Роб Фолкнер синоќа изјави дека нема ништо сомнително во врска со натпреварот Шведска – Данска, кој заврши 2 спрема 2, по што двете репрезентации се квалифукуваа за четврт финалето, а Италија и покрај победата против Бугарија од 2 спрема 1, испадна од натамошното натпреварување. Денеска на европското првенсво во фудбал се играат напреварите од Де групата, Чешка – Германија и Холандија – Летонија.
XS
SM
MD
LG