Достапни линкови

Брисел: Посета на министерот за одбрана Владо Бучковски


Македонскиот министер за одбрана Владо Бучковски денеска во Брисел, како што е соопштено во Скопје, ќе оствари средба со поголем дел од амбасадорите на земјите членки на НАТО. Во соопштението на министертвото за одбрана се наведува дека овие разговори ќе бидат последни консултации на Македонија со претставници на Северноатлантскиот партнерски совет пред претстојниот самит на НАТО во Истанбул.
XS
SM
MD
LG