Достапни линкови

Скопје: Прекинат сообраќајот на граничните премини со Грција


Од 7 часот изутрината е во прекин сообраќајот на сите три гранични премини меѓу Македонија и Грција. Како што соопшти македонското Министерство за внатрешни работи, поради дефект на терминалите од грчка страна, на тие гранични премини до 15 часот нема да се пропуштаат возилата и возовите ниту за влез, ниту за излез од државата.
XS
SM
MD
LG