Достапни линкови

Багдад: Ирачкиот премиер апелираше за стабилизирање на безбедносната состојба во Ирак


Преодниот ирачки премиер Ијад Алави денеска апелираше до мегународната заедница да помогне за стабилизирање на безбедносната состојба во Ирак. Тој изјави дека Ирак сите сили ке ги насочи во борба против тероризмот, но дека за тоа им е потребна помош на ирачките сили.
XS
SM
MD
LG