Достапни линкови

Њу Делхи: Разговори Индија – Пакистан за намалување на ризикот од нуклеарна војна


Индија и Пакистан денеска во Њу Делхи ги започнаа дводневните разговори за намалување на ризикот од меѓусебна нуклеарна војна. Делегациите на девете земји, кои се спорат околу регионот на Кашмир, оценија дека преговорите ќе се одвиваат во позитивен дух.
XS
SM
MD
LG