Достапни линкови

Лисабон: Денеска нарпревари од Б групата на ЕП во фудбал


На Европското првенство во фудбал што се одржува во Португалија денеска се натпреварите од Бе групата. Хрватска игра против европскиот шампион Франција, а Англија со Швајцарија. Синоќа репрезентацијата на Русија загуби од Португалија со два спрема нула.
XS
SM
MD
LG