Достапни линкови

Вашингтон: НАСА мора да претрпи реформи


Американската претседателска комисија соопшти дека Агенцијата за вселенски истражувања НАСА мора да претпрпи тешки реформи доколку Соединетите Држави сакаат да испратат човечки мисии на Месечината и на Марс. Прецизирано е дека во подготвите на ваквите мисии треба да биде вклучена приватната индустрија.
XS
SM
MD
LG