Достапни линкови

Багдад: Над триесетина загинати во силна експлозија


Силна експлозија се случила денеска во централниот дел на Багдад, во близина на центарот за регрутирање на новата ирачка армија, јавија новинските агенции. Според болнички извори, загинале над триесет лица, додека деведесетина други биле повредени.
XS
SM
MD
LG