Достапни линкови

Вашингтон: Буш изјави дека Хусеин ќе биде предаден на преодната ирачка влада


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека бившиот ирачки лидер Садам Хусеин ќе и биде предаден на новата преодна ирачка влада, но не прецизира кога. Буш нагласи дека најнапред дво Ирак мора да се стабилизира безбедноста.
XS
SM
MD
LG