Достапни линкови

Џенин: Убиен еден палестински милитант


Израелските сили во денешниот уапд во Џенин, на Западниот брег, убиле еден палестински милитант, а неколкумина други уапсиле. Според израелската армија, при уапдот дошло до престрелку, бидејки бараните палестински милитанти сакале да побегнат.
XS
SM
MD
LG