Достапни линкови

Москва: Започна судењето против екс директорот на Јукос Ходорковски


Во Москва започна судењето против бившиот директор на руската нафтена компанија Јукос, Михаил Ходорковски, кој е обвинет за затајување данок и други финансиски малверзации. Доколку биде докажана неговата вина, Ходорковски, кој важеше за најбогат русин, би можел да добие казна затвор од 10 години.
XS
SM
MD
LG