Достапни линкови

Пјонгјанг: Северна Кореа го отфрли барањето на САД за прекинување на програмите за нуклеарно оружје


Северна Кореја повторно го отфрли американското барање за целосно и недложно прекинување на програмите за нуклеарно оружје, пред клучните 6-партитни преговори што треба да се одржат во наредната недела во Пекинг. Официјален Пјонг Јанг соопшти дека ништо не треба да се очекува од преговорите доколку Вашингтон инсистира на своите барања.
XS
SM
MD
LG