Достапни линкови

Вашингтон: Клинтон лани заработил четири милиони долари од одржување говори


Поранешниот американски претседател Бил Клинтон во минатата година заработил 4 милиони долари од одржување говори. Ова го обајви неговата сопруга Хилари, која е сенатор од Њујорк, бидејќи сите членови на Конгресот имаат обврска да поднесуваат годишни извештаи и за примањата на членовите на семејството. Клинтон добил и 10 милиони долари аванс за објавување на неговите мемоари под наслов Мојот Живот, кои ќе се појават во книжарниците овој месец.
XS
SM
MD
LG