Достапни линкови

Тбилиси: Бегство на 41 затвореник од добро чуван затвор


41 затвореник избегале од еден добро чуван затвор во Грузија, откако убиле еден од стражарите, а неколумина разоружале. Грузиската полиција им даде рок од два дена на избеганите затвореници да се предадат, ветувајќи дека нема да има дополнителни санкции.
XS
SM
MD
LG