Достапни линкови

Луксембург: Дводневен состанок на министрите за надворешни на ЕУ


Во Луксембург денеска почнува дводневен состанок на шефовите на дипломатијата на Европската Унија, кој пред се е посветен на ситуацијата на Блсикиот Исток, Ирак, и Авганистан. Утре, како што јавуваат агенциите, министрите треба да расправаат за Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG