Достапни линкови

Њујорк: Токио, Лондон и Москва најскапи за живеење


Најновото истражување покажа дека Токио, Лондон и Москва се трите најскапи места во светот за живеење на странците. Највисоко рангиран американски град е Њујорк кој се најде на десетото место на листата. Во истражувањето се наведува дека тоа било последица на слабиот долар и на силното евро.
XS
SM
MD
LG