Достапни линкови

Багдад: Четворица полицајци загинаа во експлозија


Бомбаш самоубиец активираше автомобил бомба во близина на воениот камп во Багдад при што загинаа четворица полицајци. Во Багдад утрово беше убиен и функционер од ирачкото министерството за образование, кога непознати напагачи отвориле оган пред неговата кука, јавуваат агенциите. Инаку ова е втор ирачки функционер кој е убиен во изминативе 24 часа.
XS
SM
MD
LG