Достапни линкови

Багдад: Убиен заменик министерот за надворешни работи на Ирак


Непознати напаѓачи денеска во Багдад го убиле заменик министерот за надворешни работи на Ирак Басам салих Куба. Агенциите јавуваат дека до нападот дошло додека Куба бил на пат за министерството во Багдад. Засега никој не ја презеде одговорноста за неговото убиство.
XS
SM
MD
LG