Достапни линкови

Лондон: Лабуристите на Блер доживеале пораз на локалните избори


Британците вчера, освен за Европскиот парламент, гласаа и за сто шеесет и шест локални совети и за градоначалник на Лондон. Притоа, според првичните неофицијални резултати, Лабуристичката партија на премиерот Тони Блер доживеала пораз. Официјалните резултатите од овие избори се очекуваат подоцна во денов.
XS
SM
MD
LG