Достапни линкови

Москва: Протести на синдикатите


Руските синдикати денеска организираат протести во земјта барајќи исплата на заостанатите и зголемување на платите на работниците. Портпаролот Андреј Баранов ја повика владата и да ја отповика одлуката за кратење на бесплатниот транспорт, здравството и другите привилегии на пензионерите. Според владата пак, системот од советската ера е корумпиран и мора да се реформира.
XS
SM
MD
LG