Достапни линкови

Наџаф: Судири меѓу ирачката полиција и приврзаниците на Ал Садр


Во јужниот ирачки град Наџаф избувнале судири меѓу ирачката полиција и припадниците на радикалниот клерик Моктада Ал Садр во кои едно лице е убиено, а 14 се ранети, меѓу кои и цивили. Засега не е јасно зошто почнале судирите. За подржувачите на Ал Садр, ирачката полиција е соработник на американските сили.
XS
SM
MD
LG