Достапни линкови

Карачи: Десетмина загинати во напад на армиски конвој


Во напад на вооружени лица врз армиски конвој во Карачи Пакистан загинале 10 лица. Во насилствата меѓу шиитските и сунитските муслимани во овој дел на Пакистан минатиот месец загинаа околу 60 лица. Од суга страна според портпаролот на пакистанската армија Шаукат Султан на границата меѓу Пакистан и Авганистан денеска било мирно. Пакистанските трупи инаку, како што јавија агенциите и минатата ноќ се бореле против милитанти на Ал Каеда на границата со Авганистан каде што во вчерашните борби загинале 20 милитанти меѓу кои и странски борци.
XS
SM
MD
LG