Достапни линкови

Лондон: Избори за евро парламентот


Британците и холанѓаните денеска бираат пратеници за новиот состав на Европскиот Парламенет кој во следните 5 години ке преставува околу 450 милиони жители од 25 земји членки на Европскаат Унија. Во следниве неколку дена ќе се гласа и во другите членки на Унијата.
XS
SM
MD
LG