Достапни линкови

Вашингтон: Хјуман Рајтс Воч ја обвини администрацијата на Буш


Хјуман рајтс воч ја обвини администрацијата на американскиот претседател Џорџ Буш дека создала клима за злоупотреба на затвореници во Ирак. Според оваа организација за човековио права од Њу Јорк, Вашингтон го заобиколил меѓународното право и две години ги прикривал или игнорирал извештајите за злоставување за време на војната во Авганистан и окупацијата на Ирак.
XS
SM
MD
LG