Достапни линкови

Москва: Посета на шефот на дипломатијата на СЦГ Вук Драшковиќ


Министерот за надворешни работи на Србија и Црна Гора Вук Драшковиќ денеска во Москва разговараше со шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров. Една од главните теми била ситуацијата на Косово, како и билатералната соработка. Минатата недела во посета на Русија беше и српскиот премиер Воислав Коштуница при што имаше средба со претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG