Достапни линкови

Кабул: Убиени 20-тина Талибанци во акција на провладините сили


20-тина талибанци биле убиени во акциите на провладините сили, подржани од американските војници во југо-источен Авганистан. Како што соопштија претставници на американските сили, во судирите биле ранети 5-мина американски војници и двајца авганистанци.
XS
SM
MD
LG