Достапни линкови

Мосул: Десет загинати и стотина повредени во експлозија на автомобил бомба


Во денешната експлозија на автомобил бомба во ирачкиот град Мосул, според американски воени извори, загинале десет ирачани, а стотина дтруги биле повредени. Се верува дека цел на нападот бил градоначалникот на Мосул кој останал неповреден. Претходно, денеска во самоубиствен напад со автомобил бомба во близина на американската база во Бакуба загинале четворица ирачани и еден американски војник.
XS
SM
MD
LG