Достапни линкови

Варшава: Шестмина војници загинале во Ирак


Претставник на полската армија денеска во Варшава изјави дека шестмина војници во составот на меѓународните сили во Ирак загинале во акцијата за деминирање во полската зона на одговорност. Прецизирано е дека станува збор за двајца полјаци, тројца словаци е еден летонец. Детали како дошло до експлозијата не се соопштени.
XS
SM
MD
LG