Достапни линкови

Ријад: Убиен камерман на Би Би Си, а новинарот потешко ранет


Камерман на Би Би Си е убиен, а новинарот е потешко ранет кога непознати напаѓачи во Ријад – Саудиска Арабија отвориле оган врз нив за време на снимањето на куќа во која претходната ноќ бил убиен еден милитант на Ал Каеда. Ова е 4 смртоносен напад врз странци од Запад во Саудиска Арабија воп изминативе 5 недели. Пред десет дена 22 лица претежно странци беа убиени во Саудискиот нафтен центар Кобар.
XS
SM
MD
LG