Достапни линкови

Мексико: Посета на претседателот на Русија Владимир Путин


Владимир Путин денеска ќе допатува во Мексико во прва посета на еден шеф на Русија на таа латинско – американска земја. Во придружба на Путин се група руски банкари, а покрај меѓународните прашања ќе се разговара за соработка во нафтената и индустријата на гас, нуклеарната енергија и изградбата на хидро централи.
XS
SM
MD
LG