Достапни линкови

Приштина: Посета на Хавиер Солана


Евро комесарот за надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана денеска ке престојува во Приштина. Неговата посета доаѓа по завчерашното убиство на српскиот тинејџер во Грачаница. Дваца осомничени вооружени албанци беа уапсени веднаш по нападот во близина на Приштина. Слични инциденти доведоа до масовни насилства во Март при што животот го загубија 19 лица.
XS
SM
MD
LG