Достапни линкови

Брисел: Солана загрижен поради судирите во Конго


Високиот претставник на Европската унија за заедничка надворешна и безбедносна политика, Хавиер Солана изрази загриженост поради судирите на истокот на Конго. Ги осудувам акциите на вооружените лица кои ја загрозуваат состојбата и повикувам на прекинување на насилствата насочени кон цивилното население, изјави Солана.
XS
SM
MD
LG