Достапни линкови

Вашингтон: Почина поранешниот претседател Реган


Поранешниот американски претседател Роналд Реган почина доцна синоќа по подолго боледување од алцхајмерова болест. Тој беше претседател на Соединетите држави во два мандати од 1981 до 1989 година. Американскиот претседател Џорџ Буш кој е во посета на Франција по повод одбележувањето на денот д, изјави дека смртта на поранешниот претседател Реган е тажен ден за Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG