Достапни линкови

Пакистан: Уште еден тест на ракета со среден дострел


Воените власти во Пакистан соопштија дека извршиле уште еден успешен тест на балистички проектил способен да понесе нуклеарна глава. Проектилот е со среден дострел и може да достигне 1500 километри.
XS
SM
MD
LG