Достапни линкови

Рим: Церемовии по повод 60 годишнината од ослободувањето од нацизмот


Денеска во Италија се одржуваат церемониите по повод 60 годишнината од ослободувањето од нацизмот. Властите во Рим распоредија илјадници полицајци и трупи за да спречат евентуални терористички напади и можни насилства поврзани со анти – воените протести за време на посетата на американскиот претседател Џорџ Буш.
XS
SM
MD
LG