Достапни линкови

Багдад: Ирачкиот шеф на дипломатијата бара целосен суверенитет


Ирачкиот министер за надворешни работи Хосијар Зебари побара пред Советот за Безбедност во идната резолуција на Обединетите Нации на новата влада да и се пренесе целосен суверенитет. Во Советот започнаа консулатациите за новата американско – британска резолуција, а ќе се очекува гласањето да биде одржано за неколку дена.
XS
SM
MD
LG